شما اینجا هستید : فتحی الماس  -> محصولات > پله برقی >

پله برقی

پله‌برقی ها از پله‌های به هم پیوسته که شامل یک چرخه تکرارشونده از پله‌های در گردش است ، تشکیل شده است .که به صورت افقی با زاویه ای متناسب با محل مورد نظر  جهت جا به جایی افراد استفاده می‌شود .
پله برقی ها از نظر اشغال فضایی تقریبا همسان با پله معمولی می‌تواند شمار زیادی از افراد را در اماکن پر تردد و دارای پیک زمانی جابه‌جا کند و جابه جایی را تسهیل می بخشد . پله برقی ها می توانند در اماکن پر ترددی مانند متروها ، فرودگاه ، راه آهن و ... که از چندین پله برقی استفاده می گردد ، به گونه ای طراحی و چیدمان گردند که به عنوان راهنمای ورود و خروج در مسیر های منظم قرار بگیرند و  افراد بدون معطلی به مکان مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند .
از آن جایی که پله برقی ها معمولا در مکان های تجاری و پرتردد استفاده می گردد ، مهمترین بخش در هنگام تهیه پله برقی طراحی مناسب این وسیله برای مکان مورد نظر است که باید با توجه و دقت لازم توسط متخصصین فنی طراحی گردد .
گام نخست در خرید پله برقی ، مشخص نمودن فضای موجود در ساختمان و محل نصب دستگاه می باشد که براساس پلان های ساختمانی و نقشه دهای معماری محل نصب دقیق آن با توجه به پارامترهایی طراحی مشخص می گردد که این امر توسط تیم فنی شرکت فتحی الماس با توجه به پرامترهای طراحی مشخص می گردد .
در تهیه و طراحی پله برقی ها علاوه بر شکل ظاهری دستگاه که در معرض دید عموم قرار دارد ، طراحی دقیق و تخصصی به همراه کیفیت فنی یکی از مهمترین مسائل است . در کنار ظاهری به روز و مدرن ، تجهیزات پله برقی باید از بهترین متریال و قطعات موجود بوده تا با استحکام و میزان تحمل وزن بالا بهترین ایمنی موجود را به ارمغان بیاورد .
پله برقی ها بر اساس موقعیت نصب به مدل های زیر دسته بندی می شوند :
1/ پله برقی indoor ( محیط بسته) که مناسب فضای داخل ساختمان و استفاده در بازده دمای 10 الی 35 درجه سانتی گراد می باشد .
2/ پله برقی semi outdoor ( نیمه بسته ) مناسب مکان ها و مراکزی که با سقف پوشانده شده اند اما در مجاورت با هوای آزاد هستند همچون ایستگاه های مترو یا مراکز تجاری ، پل های عابرپیاده و ... که امکان وارد شدن مقداری آب باران یا برف را دارند .
دمای تعریف شده برای این نوع پله برقی ها بازه 5 الی 45 درجه سانتی گراد می باشد .
3/پله برقی outdoor (محیط آزاد )  این نوع پله برقی ها در فضای آزاد زیر برف و باران و اشعه خورشید بدون پوشش استفاده می شوند که دارای ویژگی های خاص در طراحی و قطعات می باشند که مقاومت بالایی دارند .
دمای تعریف شده برای این نوع پله برقی ها بین 15- الی 60+ درجه سانتی گراد می باشد .
همچنین پله برقی ها براساس محل استفاده و میزان تردد مسافرین به دو دسته heavy duty و commercial تقسیم می شوند که هرکدام می بایست براساس موقعیت و محل نصب دستگاه طراحی گردد .
الف/ پله برقی heavy duty در محل هایی که نیاز به تردد و جابه جایی مسافرین براساس کل ظرفیت جا به جایی حدودا 20 ساعت در روز نیاز می باشد از این نوع دستگاه استفاده می گردد که قدرت طراحی آن ها در نوع شاسی ، نوع بال استریت و نوع هندریل می باشد .
این نوع پله برقی برای مکان هایی همچون فرودگاه ها ، متروها و ... استفاده می گردد .
ب/ پله برقی  commercialاین نوع دستگاه در محل هایی که تردد مسافرین با تمام ظرفیت نیاز نمی باشد مانند مراکز تجاری ، هتل ها و ... استفاده می گردد که نوع بال استریت آن ها قالبا شیشه ای و طراحی شاسی و نوع آن ها متفاوت از نوع سخت کار می باشد . همچنین این دستگاه ها از نظر هزینه مقرون به صرفه تر از دستگاه های پر کار می باشند .
شرکت فتحی الماس با دارا بودن رزومه ای قوی در بخش دولتی در پروژه های عظیم فرودگاهی ، حمل و نقل ریلی و مترو ها ، راه آهن جمهوری اسلامی و همچنین پروژه های بخش خصوصی آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد .
جهت هرگونه خرید و طراحی پله برقی ، پیاده رو متحرک ، سبدبر و آسانسور با تیم فروش فتحی الماس در تماس باشید .
آدرس : تهران - خیابان شهید استاد مطهری - ساختمان سجاد - پلاک ۱۵
 
دفتر مرکزی:
تلفن :  ۸۸۴۰۶۹۲۱-۸۸۴۲۶۲۵۲ -۰۲۱
ایمیل:  info@fathialmas.com
 
واحد پشتیبانی:
تلفن:   ۸۸۴۲۲۱۳۴-۰۲۱
ایمیل : Support@fathialmas.com
 
نمابر : ۸۸۴۰۰۶۸۵-۰۲۱
کد پستی: ۱۵۶۷۶۱۸۴۳۵
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت پله برقی فتحی الماس می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح