شما اینجا هستید : فتحی الماس  -> محصولات > آسانسور >

آسانسور

آسانسور یکی از تجهیزات حمل و نقل عمودی است که جابجایی مردم یا کالا بین طبقات را تسهیل می‌بخشد. این وسیله یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و …. می باشد .
آسانسورها شامل سیستمی هستند که از قطعات و تجهیزات مختلفی تشکیل شده است که بسته به نوع آسانسور و کاربری آن قطعات به کار گرفته شده آن ها می تواند تفاوت هایی با هم داشته باشند.
بنابراین بر اساس نیاز کارفرما ، کارشناسان متخصص شرکت فتحی الماس متناسب با شرایط ساختمان بهترین مشاوره را برای انتخاب بهتر خواهند داشت .
آسانسورها از نظر نوع ساخت به چند دسته کلی تقسیم می شوند که با توجه به موقعیت ، محل نصب و میزان جا به جایی مسافرین از هرنوع از آسانسورها می توان استفاده کرد .
آسانسور کششی
انتقال نیرو در آسانسورهای کششی توسط سیم بکسل و فلکه کششی موتور انجام می گردد که در ساختمان هایی با ارتفاع زیاد ، سرعت های بالا و شرایط خاص مورد استفاده می گردد و از متداولترین نوع آسانسورهای منصوبه می باشد. آسانسورهای کششی با توجه به موقعیت محل نصب از دو نوع موتورخانه دار و بدون موتورخانه طراحی و اجرا می شود که امروز با توجه به اهمیت استفاده بهینه از فضاهای ساختمانی آسانسورهای بدون موتورخانه (MRL) روز افزون شده است که این نوع آسانسورها نیاز به طراحی ، ساخت و شرایط ساخت خود را دارند و همچنین در برخی از مکان ها که زیبایی و نمای کلی آسانسور از اهمیت ویژه ای برخوردار است از آسانسورهای پاناروما یا آسانسورهای شیشه ای با چاه نیمه پوشیده استفاده می گردد.  
آسانسور هیدرولیک
در فضاهایی که ارتفاع حرکت کم و ابعاد یا فضای موتورخانه محدود می باشد استفاده از آسانسور هیدرولیک توصیه می گردد که استفاده از این نوع آسانسور در معایبی مانند محدودیت سرعت و ارتفاع و مزایایی مانند ایجاد محل موتورخانه در فضایی خارج و یا بیرون محل چاه می توان اجرا نمود و در فضاهای محدود مانند فضای چشم پله نیز می توان از این نوع آسانسور استفاده نمود.
آسانسورهای پنوماتیک
آسانسورهای پنوماتیک فاقد موتورخانه بوده و بیشتر برای توقف های کم نصب می شوند و جهت جابجایی بار و انسان به صورت محدود قابل استفاده هستند. آسانسورهای پنوماتیک به طور متوسط توانایی جا به جایی بارهایی با ظرفیت بالا را ندارند و از سیستم وکیوم برای ایجاد حرکت کابین استفاده می کنند. از معایبی که این سیستم دارد پر سر و صدا بودن آن است و از مزایای آن، می توان به صرفه جویی در فضا اشاره کرد.
شرکت فتحی الماس با توجه به دانش خود سابقه طراحی و اجرای هر نوع از انواع آسانسورهای یاد شده با توجه به استانداردهای موجود را در کارنامه خود دارد.
کارفرمایان محترم می توانند جهت مشاوره و خرید انواع آسانسور با بخش فروش شرکت فتحی الماس در ارتباط باشند .
آدرس : تهران - خیابان شهید استاد مطهری - ساختمان سجاد - پلاک ۱۵
 
دفتر مرکزی:
تلفن :  ۸۸۴۰۶۹۲۱-۸۸۴۲۶۲۵۲ -۰۲۱
ایمیل:  info@fathialmas.com
 
واحد پشتیبانی:
تلفن:   ۸۸۴۲۲۱۳۴-۰۲۱
ایمیل : Support@fathialmas.com
 
نمابر : ۸۸۴۰۰۶۸۵-۰۲۱
کد پستی: ۱۵۶۷۶۱۸۴۳۵
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت پله برقی فتحی الماس می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح