اخبار فتحی الماس

ساخت اولین شیبراه متحرک (travellator) در خاورمیانه توسط شرکت فتحی الماس
تیم فنی و مهندسی شرکت فتحی الماس با استفاده از تجربه 27 ساله خود موفق به ساخت اولین شیب راه متحرک در خاورمیانه گردید. باتوجه به نیاز کشور و وجود تحریم های بین المللی و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از حداکثر توان تولیدی داخل ؛ تیم فنی و مهندسی شرکت فتحی الماس عزم را برای تولید اولین شیب راه متحرک جزم نمود و پس از چندین ماه مطالعه و بررسی های فنی موفق به ساخت نمونه اولیه شیب راه متحرک گردید.
یازدهمین نمایشگاه آسانسور و پله برقی
یازدهمین نمایشگاه آسانسور و پله برقی ، 14 لغایت 17 تیرماه 1401 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران
جشنواره فجر مدیریت ایران و تجلیل از مدیر برتر ایران
جشنواره فجر مدیریت ایران و تجلیل از مدیر برتر ایران ، با حضور شرکت فتحی الماس برگزار شد.
جلسه فتحی الماس با ریاست و مدیران محترم دانشگاه فنی و حرفه ای
مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ جلسه با حضور ریاست و مدیران محترم دانشگاه فنی و حرفه ای و شرکت فتحی الماس برگزار گردید. براساس مذاکرات و تفاهمات به عمل آمده مقرر گردید ارتباط حوزه تخصصی و صنعتی دانشگاه مهارت محور فنی و حرفه ای و شرکت فتحی الماس برقرار و تحکیم گردد.
تیزر عملیات نصب پله برقی های ترمینال جدید فرودگاه کیش توسط شرکت فتحی الماس
نصب پله برقی های ترمینال جدید فرودگاه کیش توسط شرکت فتحی الماس در تیرماه سال 1400 انجام شده است .
کلیپ نوروزی فتحی الماس
کلیپ تهیه شده توسط شرکت فتحی الماس با موضوع تبریک سال نو
پیام مدیر عامل فتحی الماس برای تولد ۲۷ سالگی شرکت
احتراما امروز ، بیست و سوم فروردین هزار و چهار صد خورشیدی که مصادق گردیده با بیست و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت فتی الماس ، بر خود واجب می دانم که از یکایک شما عزیزان گرانقدر که با تلاش و پشتکار و اطمینان خود لحظات خوب و بد و سخت این دوران را که بیش از ربع قرن می باشد را به خاطرات شیرین و افتخار آمیز تبدیل نمودید و باعث رشد و ترقی کمی و کیفی فتی الماس شدید ، صمیمانه قدردانی نمایم.
بازدید وزیر محترم راه و شهرسازی جناب مهندس اسلامی از غرفه شرکت فتحی الماس
بازدید وزیر محترم راه و شهرسازی جناب مهندس اسلامی از غرفه شرکت فتحی الماس در نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی آسانسور، پله برقی،بالابرها و تجهیزات وابسته   در روز پنجشنبه مورخ 99/06/20 وزیر محترم راه و شهرسازی جناب مهندس اسلامی از غرفه شرکت فتحی الماس بازدید نمودند و ضمن ابراز خرسندی از حضور این شرکت در نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی آسانسور، پله برقی،بالابرها و تجهیزات وابسته بیان داشتند تمام تلاش مسؤلین کشور باید در راستای حمایت از تولید داخلی باشد و در این راه از هیچ کوششی دریغ ننمایند. در پایان از شرکت فتحی الماس به عنوان نخستین تولید کننده پله برقی با کیفیت ایرانی در خاورمیانه میانه تقدیر و تشکر به عمل آوردند.
تقدیر از رامین فتحی رئیس هیئت مدیره سابق انجمن صنایع همگن آسانسور و پله برقی البرز
تقدیر از رامین فتحی رئیس هیئت مدیره سابق انجمن صنایع همگن آسانسور و پله برقی البرز (۱۳۹۲-۱۳۹۸) تاریخ ۲۸ بهمن ۹۸
اجلاس چهره های ماندگار صنعت و تجارت 26 شهریور ماه 1396
انتخاب آقای مهندس رامین فتحی (مدیر عامل شرکت فتحی الماس) به عنوان چهره ماندگار صنعت و تجارت 26 شهریور ماه 1396
بازدید مسئولین نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور از خط تولید پله برقی
طی دعوت بعمل آمده از جناب آقای مهندس ابوالفضل مجیدی مشاور نهاد ریاست جمهوری و جناب آقای مرتضی سبحانی نیا مشاور وزیر کشور جهت بازدید از تنها تولید کننده پله برقی در جمهوری اسلامی ایران، ایشان به همراه هیئتی در تاریخ 9/8/91 از سایت تولیدی شرکت بازدید بعمل آوردند. در این بازدید رامین فتحی مدیرعامل شرکت فتحی الماس ضمن تشکر از حضور ایشان در این کارخانه تولیدی کلیه مراحل و خطوط تولید پله برقی را برای ایشان تشریح نمودند و به سوالات نیز پاسخهای لازم را ارائه نمودند. در این بازدید نیز که به مدت نیم ساعت به طول انجامید، رئیس کمیته فرهنگی کارگروه حمایت از تولید ملی وزارت کشور، مشاور مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و مشاور مدیرکل استاندارد استان البرز ایشان را همراهی نمودند. ایشان نیز در پایان بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور در این شرکت از زحمات کلیه کارکنان و مدیران به جهت تلاش در راستای خود کفایی کشور به نیاز پله برقی  تقدیر و تشکر نمودند.  
بازدید مدیر کل دفتر ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت ، معدن و تجارت و هیئت همراه از کارخانه فتحی الماس
گزارش تصویری بازدید مدیر کل دفتر ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت ، معدن و تجارت و هیئت همراه از کارخانه فتحی الماس را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید .
اولین پله برقی روباز کشور در اصفهان توسط شرکت فتحی الماس
رامین فتحی مدیرعامل شرکت فتحی الماس گفت: این پله های برقی که قابلیت استفاده در فضای باز را دارد به تعداد دو دستگاه و با سفارش شهرداری اصفهان طراحی و در میدان امام علی(ع) شهر اصفهان مورد بهره برداری قرار گرفت. در سالی که به نام تولید ملی ؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری گردیده است برای اولین بار در کشور این نوع پله برقی  توسط  توان و نیروی کارگر ایرانی به تولید رسید. در مراسم بهره برداری از این پله های برقی شهردار اصفهان و معاونین وی حضور داشتند. لازم به یادآوری است پیش از بهره برادری از این پله های برقی ، به دفعات پله برقی مورد آزمایشها و بررسی های فنی و مکانیکی قرار گرفت و پس از موفقیت آمیز بودن تمامی تستها ، مورد استفاده هموطنان عزیز قرار گرفت.   
تولید قطعات پله برقی در شرکت فتحی الماس
با توجه به پيشرفت روزافزون صنعت و تكنولوژي در سطح جهان و نياز كشور به پيشرفت جهت توسعه همه‌جانبه در راستاي ارائه خدمات مطلوب براي رفاه حال عموم مردم، شركت فتحي الماس از سال 1373 تاسيس گرديد و با سابقه و تجربه دو دهه فعاليت در عرصه صنعت و توليد به عنوان اولين و تنها توليدكننده پله برقي در سطح خاورميانه در حال فعاليت مي‌باشد.اين شركت با انتقال تكنولوژي توليد پله برقي از كشورهاي انحصاري اين محصول موجبات اشتغال 375 نفري و توليد و نصب 1200 دستگاه با گستره از كيش تا گيلان از سيستان و بلوچستان تا آذربايجان‌غربي و از خوزستان تا خراسان گرديده است.توليد و نصب و راه‌اندازي تنها پله برقي روباز (out door) كشور در ميدان امام علي(ع) اصفهان، توليد و راه‌اندازي تنها پله‌هاي برقي ايراني مترو تهران و مترو اصفهان و مكانيزه نمودن پل‌هاي عابر پياده شهر تهران و شهرستان‌ها از ديگر اقدامات بوده است.اين شركت دارنده گواهينامه صادرات به اتحاديه اروپا، گواهينامه ISO9001 و گواهي استاندارد طراحي و توليد پله برقي مي‌باشد و به كشورهاي امارات متحده عربي، تاجيكستان و عراق صادرات داشته است.عضويت در كميته تدوين استاندارد ملي پله برقي در سازمان ملي استاندارد ايران، عضو هيات‌مديره خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز، عضو سنديكاي آسانسور و پله برقي كشور، عضو انجمن توليدكنندگان قطعات آسانسور و پله برقي كشور، عضو كارگروه اقتصادي همايش علمي جنبش عدم تعهد، رابط كارآفرينان و صنعتگران با استانداري البرز از عناوين حقوقي اين شركت مي‌باشد. در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني به عنوان صنعتگر و كارآفرين برتر از سوي نهاد رياست جمهوري و وزارت كشور نيز مورد تقدير قرار گرفته است.در سال گذشته با توجه به تشديد تحريم‌ها و تغيير سياست‌هاي كلان ارزي و اقتصادي كشور و علي‌رغم مشكلات عديده به وجود آمده براي واحدهاي مختلف توليدي و صنعتي، اين شركت با اتخاذ تدابير لازم و مديريت مناسب از ركود و نيمه‌فعال شدن اين صنعت در كشور جلوگيري و حتي نسبت به بكارگيري نيروي كار جديد اقدام نموده است.در سال حمايت از توليد ملي علي‌رغم تاكيد رهبر انقلاب مبني بر حمايت از توليد ملي از طريق خريد محصولات توليد داخل خصوصا توسط دستگاه‌ها و نهادها و وجود قانون استفاده حداكثري از توليد داخل متاسفانه نهادهايي كه مصارف عمده پله برقي را در كشور دارند نسبت به خريد پله برقي از كشور چين نمودند كه اين امر نتيجه‌اي جز كاهش اشتغال براي افراد جوياي كار و خروج ارز و سرمايه كشور در بر نداشته است و با توجه به پيگيري‌هاي مكرر نيز منتج به نتيجه نگرديد.
جلسه مقام عالی وزارت صنعت معدن و تجارت ایران
رامین فتحی عضو هیت مدیره و خزانه دار خانه صنعت معدن و تجارت استان البرز و رییس هیت مدیره انجمن صنایع همگن اسانسور و پله برقی استان البرز گفت: در پی جلسه مورخ ششم دی ماه در دفتر مقام عالی وزارت صنعت معدن و تجارت ایران جناب آقای مهندس نعمت زاده با حضور معاون محترم وزیر جناب آقای صالحی نیا و مدیر کل محترم تجهیزات و ماشین سازی کشور جناب آقای دکتر شیروی و کارشناسان محترم ذیربط پیرامون مشکلات صنعت پله برقی و راهکارهای خروج از رکود بحث و تبادل نظر شد که با دستور مقام عالی وزارت مقرر گردید در راستای اقتصاد مقاومتی و قانون حمایت از تولید داخل با متخلفین این قانون برخورد شود و همایشی نیز در دستور کار قرار گرفت تا از کلیه ارگانهای دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی مصرف کننده پله برقی مانند شهرداریها و متروها برای اطلاع رسانی از توان تولید داخل برگزار گردد که انشاالله موثر واقع خواهد شد. وی در توضیحات خود اضافه کرد که با حمایت از این صنعت و رعایت قانون ممنوعیت خرید کالای خارجی برای ارگانهای دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی مشمول این قانون میتوان از خروج سالیانه 50 میلیون دلار جلوگیری کرد و بیش از 2000 نفر اشتغالزایی نمود که مقام عالی وزارت صنعت دستور پیگیری موکد صادر فرمودند.
آدرس : تهران - خیابان شهید استاد مطهری - ساختمان سجاد - پلاک ۱۵
 
دفتر مرکزی:
تلفن :  ۸۸۴۰۶۹۲۱-۸۸۴۲۶۲۵۲ -۰۲۱
ایمیل:  info@fathialmas.com
 
واحد پشتیبانی:
تلفن:   ۸۸۴۲۲۱۳۴-۰۲۱
ایمیل : Support@fathialmas.com
 
نمابر : ۸۸۴۰۰۶۸۵-۰۲۱
کد پستی: ۱۵۶۷۶۱۸۴۳۵
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت پله برقی فتحی الماس می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح